Про слінги з слінгоконсультантом

слінгоконсультант

Коли мама несе дитину не на руках, а примотаною на собі - це викликає безліч різних емоцій у більшості перехожих, але у всіх точно - інтерес. Якщо ви теж бачили таких мам чи татусів та розмірковуєте, наскільки це зручно/корисно/безпечно - ця публікація для вас. Яммі Маммі поспілкувалася з рівненською слінгоконсультанткою Тетяною Джигар, щоб дізнатися, що таке  слінги і як їх обирати.

Y.M.: Добрий день, Таню! Розкажіть нам, будь ласка, для початку, що таке, власне, слінг.

Т.: Слінг - це узагальнена назва ергономічних переносок. Саме ергономічних (фізіологічно пристосованих), позаяк часто слінгами називають всі переноски, в яких можна побачити малюків. А це насправді не так.

Y.M.Наскільки надійні такі переноски? І вони, взагалі, безпечні?

T.: Власне, продовжу відповідь на перше питання і одразу зверну увагу на небезпечність псевдослінгів. До них відносяться насамперед різні варіації кенгуру та сумок-бананів, і їх важливо вміти відрізнити від справжнього слінгу


 


Що ж до надійності та безпечності слінгів, загалом більшість речей при неправильній експлуатації можуть тим чи іншим чином нанести шкоду. Зі слінгами це теж в принципі можна зробити, якщо прикласти зусиль (і робити це систематично і регулярно). Але практично всі батьки перед першою намоткою шукають інформацію в інтернеті: дивляться фото та відео, читають. А особливо сумлінні шукають оффлайн чи онлайн-консультацій, щоб точно нічого не наплутати. І з кожним новим разом якість намотки росте. До слова - якщо в мами сім”ї перша дитина, то і тримати на руках треба теж вчитись, і з годуванням та сама історія - є різний досвід.

Y.M.: З якого віку малечі можна використовувати слінг?

T.: З народження. Але потрібно звернути увагу на різні види ергономічних переносок. Зокрема, слінгоносіння недоношених діток краще починати із трикотажного слінг-шарфа.  Але найуніверсальнішою переноскою на всі випадки життя і різний вік все ж залишається тканий слінг-шарф 6го розміру. Часто мами бояться не справитись із цими 5-ма метрами тканини, але як показує практика - практично завжди це надумані страхи і на практиці все значно легше. 

Y.M.: А одразу після пологів мама може носити переноску? 

T.: Це залежить від того, наскільки мама забезпечена підтримкою близьких людей. Чи буде вона і як часто використовувати свої ресурси (фізичні і психологічні) на речі, відмінні від контакту з малюком. Найкращим рішенням є відпочинок після неймовірного фізичного навантаження (навіть якщо пологи здаються мамі ідеальними) близько трьох тижнів (цей час варто присвятити так званому “гніздуванню” з малюком). Тож за можливості варто уникати тривалих прогулянок, бо взагалі не піднімати дитину протягом цього періоду є практично неможливим. Якщо ж мама перенесла кесарів розтин, то я б дуже наполегливо рекомендувала дотримуватись терміну мінімум у два тижні, залежно від стану мами. А загалом краще проконсультуватись із лікарем. 

Y.M.: Не всі прямо з перших днів материнства стають слінгомамами. Хтось придбає слінг у старшому віці дитинки. Є якісь правила, як обрати свій перший слінг, наприклад, для крихітки до 3 місяців, для малятка від 3 місяців до 6, і від півроку і старших? 

T.: Саме з народження найкраще підійдуть тканий або трикотажний слінг-шарф або ж май із шарфової тканини, через 2 місяці можна використовувати адаптований (!) ерго-рюкзак (за умови, що малюк важить не менше 4,5-5 кг), від моменту самостійного сидіння - ерго-рюкзак. Адапт (він же адаптований ерго-рюкзак) відрізняється від ерго, по-перше, розмірами, а, по-друге, що особливо важливо, відсутністю навантаження на спинку дитини, бо фастекси від лямок пристібаються під ніжками малюка. Перевагою саме слінг-шарфа є те, що він адаптовується під будь-який вік та потреби мами - різні види намоток спереду, ззаду і на боку, краще розподіляє навантаження (а отже в ньому легше нести важчих діток). А простіші і швидші (хоча і не завжди) у використанні май, адапт та ерго мають обмежений термін експлуатації (в середньому - півроку), бо шиються під певні параметри дитини.

Y.M.: А як визначити, чи продавець слінгу - добросовісний, і продає справді безпечний, "правильний" слінг? 

T.: Безпечність слінг-шарфа визначається його характеристиками, він вже безпечний по замовчуванню. Якщо ж маються на увазі інші ергономічні переноски (насамперед ерго), то на вітчизняному ринку є виробники з безпощадним маркетингом. Вони свідомо занижують вік, з якого можна використовувати ту чи іншу переноску. Наприклад, ерго з чотирьох місяців чи май з нешарфової тканини  - з двох. Крім того, бувають питання щодо якості тканини і пошиття. У великих фб-слінгоспільнотах вам одразу назвуть кілька добросовісних вітчизняних виробників та вкажуть, кого варто обходити стороною.

Y.M.: Скажіть, будь ласка, а коли переноски стають уже недоречними? Коли з них "виростають"? 

T.: Все залежить від потреб і фізичної витривалості батьків, а також - бажань дитини. Серед слінгомам ходить жартівливе сполучення про деякі види слінгів - “до школи понесе”. Якщо серйозно, то найчастіше верхньою границею слінгоносіння є десь 1,5 роки. Але я особисто востаннє носила дитину в онбу (заспинна переноска) в Карпатах у 2 роки і 8 місяців. І це теж не верхня межа, я знаю мам, які і в 4 роки носять за потреби. Це може бути раз в півроку, наприклад.

Y.M.: Дуже дякуємо за таку розгорнуту відповідь! І якщо у когось іще лишаються питання щодо слінгоносіння - ми вже знаємо, до кого можна звернутися за відповідями :)