ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ ГОДУВАТИ ДИТИНУ ГРУДЬМИ?

lact.png

Кращої їжі для дитини, ніж материнське молоко для новонароджених не існує.

Це підказує нам і здоровий глузд, і чисельні наукові дослідження. Молоко поживне, воно тамує спрагу, дає малюку вітаміни та мікроелементи у найкращій для засвоєння формі, лагідно дбає про травну систему і захищає дитину від хвороб (у тому числі, маминих). Воно доступне в будь-який момент, є безпечним від інфекцій, адже потрапляє з маминих грудей одразу до ротика, безкоштовне і найдорожче. Адже людське молоко створене саме для людських діток, спрямоване на їхні потреби: швидкий розвиток мозку і поступовий фізичний розвиток. Отже, молоко — ідеальна субстанція, неоціненний подарунок природи.


Щоб дитина була сита, а мамині груди здорові — потрібно знати основні технічні моменти.

Годування за вимогою це двосторонній процес. З одного боку, мама відгукується на перші ж ознаки бажання дитини поїсти. Але оскільки усі дітки різні, то одні з них досить наполегливі й активні, а інші — тихіші й багато сплять. Тому важливо не забирати в малюка грудь, поки він сам її не відпустить, навіть якщо здається, що він уже спить: це може бути лише пауза. Діткам, які рідко просять грудь мама у перші місяці життя пропонує грудь настільки часто, щоб проміжки між годуванням були не більші, ніж 2 години вдень і 3-4 годин вночі.

Нічні годування — запорука достатньої кількості молока, адже гормон пролактин, який відповідає за його вироблення активніший вночі. Ми ніби “замовляємо” молочко на наступний день. До того ж, рівномірні проміжки між годуваннями є профілактикою травм грудей. У перші дні, поки мама і малюк навчаться годуватись правильно і впевнено, вночі можна годувати сидячи, аби тримати усе під контролем. Згодом мама годуватиме маля лежачи і всі зможуть гарно висипатись.

Правильне прикладання. Важливість його переоцінити складно: дитина може ефективно висмоктувати молоко з грудей, без проблем дістаючи заднє, жирніше молоко; мама при годуванні не відчуває болю і є захищеною від травм груді (тріщин, насосів тощо); і мамі, і дитині комфортно, отже годувати довго приємно. Головні ознаки правильного прикладання:

  • ротик малюка широко відкритий;

  • ореола (темне коло навколо соска) захоплена асиметрично — зверху її трішки видно, а під підборіддям - ні (якщо ореола велика, то знизу видно менше, ніж зверху);

  • підборіддя доторкається до груді, а ніс — ні;

  • нижня губа вивернута назовні.

Переважна більшість жінок здатні вигодувати дитину грудьми.

97% жінок можуть годувати дітей своїм молоком. Не існує спадкової “немолочності”, молоко не зникає і не перегорає від маминого стресу чи високої температури, розмір грудей не впливає на здатність годувати. Якщо з якихось причин мама з дитиною були розлучені на певний час, лактацію можна підтримувати і відновити.

Все, що жінці потрібно для успішного грудного вигодовування — бажання годувати, підтримка оточення і якісна інформація.

Якщо виникають сумніви чи проблеми — є люди, здатні Вам допомогти.

Грудне вигодовування — це і природній процес, і соціальний навик, водночас. То ж дуже добре, якби Вас навчила правильному прикладуванню і відповідала на питання, пов'язанні з лактацією, досвідчена у цьому питанні жінка. Це може бути подруга, яка має хоча б рік успішного досвіду годування і він є свіжим у її пам'яті. Також за допомогою можна звернутись до консультанта з лактації — людини, яка окрім позитивного досвіду має ґрунтовні теоретичні знання і може не лише навчити і підказати як годувати правильно, а й допоможе вирішити проблеми чи справитись з нетиповими ситуаціями. На щастя, консультанти зараз є в більшості міст, а жителів менших населених пунктів консультують по телефону чи он-лайн.